​در تهران چی می‌گذره؟

کافه رستوران خیمه

 یک تجربۀ کاملاً شرقی

برای خیلی‌ها رفتن به رستوران‌هایی که یه تِم خاص دارن یا غذای کشور خاصی رو ارایه می‌دن یه تجربه جذابه، مثل غذاهای عربی، که خیلی طرفدار داره و خب هرجایی نمی‌شه پیداش کرد، «کافه رستوران خیمه»، یکی از همونجاهاست.

خیمه یه کافه رستورانه که غالب غذاهاش رو خوراک‌های عربی تشکیل می‌ده، غذاهایی که گوشت و ادویه و روغن‌های حیوانی پایه خیلی از اون‌هاست.

غذاهای عربی تنها غذاهای اینجا نیست و غذاهایی از ترکیه و ایتالیا هم توی منو وجود داره که مکمل خوبی از غذاهای مدیترانه‌ای برای غذاهای عربیه!
‌‌
پشت بار نوشیدنی‌های خیمه، آدم‌های کاربلدی کار می‌کنن، برای همین نوشیدنی‌های گرم و سردی که اینجا هست، هم از نظر کیفیت و هم از نظر خاص بودن، توی اون حوالی تکه. خیلی از نوشیدنی‌های سرد اینجا، ترکیب‌های بی‌نظیری از طعم میوه‌ها باهم رو ساخته‌ان. اگر هم طرفدار قهوه‌های عربی، اسپرسویی و موج سوم هستید، اینجا حسابی روی کیفیت قهوه‌ها کار کرده.


‌فضای خیمه و دکورش خاصه و گل‌هایی که از سقف آویزونه، نخل‌های کوچیک و گیاه‌های استوایی، با میزهای مرمر و نقش‌ونگار شرقی روی دیوار، حال و هوای جدیدی رو ایجاد کرده.


غذا و نوشیدنی در کنار فضای اینجا تجربه جدیدی رو براتون می‌سازه، واسه همین اگر برای دیدار اول، یه قرار مهم، یه جلسه کاری دو نفره، دنبال یه فضای جدید و خاص در بالای شهر بودید، کافه و رستوران خیمه همونجاست که باید بین انتخاب‌هاتون قرار بگیره.


آدرس: خیابون فرشته، خیابون شبدیز، نبش بن‌بست زهرا امامی

نوشته های اخیر

دسته بندی ها